Каталог файлів

Головна » Файли » Мої файли

Джунгарский хом'як
07.06.2013, 15:32
Джунгарский хом'як відноситься до роду мохноногих хом'ячків і входить в сімейство Хомякових. Існує думка, що джунгарские хом'яки - це карликові хом'яки, найчастіше їх так і називають, однак дана думка помилкова. У першу чергу, виною цьому є дійсно карликові розміри джунгариків. Так, хом'яки цієї породи НЕ виростають більше десяти сантиметрів, а вага і не перевищує сорока п'яти грамів. Відмінною рисою джунгарских хом'ячків є волохаті лапки і темна, майже чорна поздовжня смуга на спині і вкраплення білого хутра по всьому тулубу, в кінці якого розташований малесенький хвостик, практично не помітний, коли хом'як сидить.

Ареал проживання

Джунгарские хом'ячки живуть переважно в напівпустелях і сухих степах південної частини Західного Сибіру, ​​рідше зустрічаються на території Східного Казахстану.
Хом'як джунгарский - окремий незалежний вид, хоча тривалий час вважалося що у нього є менш поширений підвид - хом'ячок Кемпбелла. Дійсно, сплутати їх було дуже просто, адже крім фарбування ці звірята нічим не відрізнялися, проте останнім часом хом'ячки Кемпбелаа все ж були винесені в окремий вид.
Особливості породи

Джунгарский хом'ячок - дуже доброзичливе і комунікабельність тварина, здатне, при гарному змісті, подарувати радість і щастя своїм власникам. Про те, як зробити життя хом'яків джунгарских максимально щасливою читайте далі.

У неволі, тобто в квартирі, приватному будинку, містити джунгаріков найкраще в металевій клітці. Непогано якщо вона буде двоповерховою, тому що джунгарікі дуже рухливі і вимагають місце для прогулянок. Хом'яки-джунгарікі дуже активні тварини, коли не сплять - завжди знаходяться в русі, тому ідеальним буде наявність у клітці безлічі розваг для вашого улюбленця: драбинки, колеса, тунелі та інші споруди пустувати не будуть, благо ці аксесуари широко представлені в зоомагазинах.

Днище клітини рекомендується встеляти тирсою, адже крім естетичної функції, вони виконують і практичну: джунгарікі дуже люблять гратися з тирсою, будувати з них всілякі споруди, ховати в них запаси їжі, та й просто можливість покопатися в них зробить хом'яка щасливим. Якщо глибини клітини не вистачає для наповнення її тирсою до рівня, коли хом'ячок зможе змайструвати собі норку, то бажано поставити в клітку будиночок, в якому звір буде відпочивати вдень.
Догляд та утримання

Заводячи джунгаріка, варто враховувати що, як і інші породи хом'яків, вони ведуть нічний спосіб життя, проявляючи пасивність днем. Зате вночі хом'як оживає: починає гризти все, що попадеться, бігати в колесі, шарудіти тирсою і видавати інші звуки.
Враховуйте це при виборі місця для розташування клітини, адже якщо ви поставите клітку в спальню, то всі ці звуки заважатимуть вже вашому сну, так як перевести тварину на денний спосіб життя не вийде, як би ви не старалися. З іншого боку у такого способу життя хом'яка є й переваги: ​​ввечері, коли вся сім'я вдома, він буде проявляти себе, доставляючи власникам радість і задоволення.
Обладнуючи клітку, не забудьте розташувати в ній поїлку, адже нестача води може викликати хворобу, знизити активність, зіпсувати настрій вашого вихованця.

Зміст джунгарских хом'яків - заняття не складне: ці тварини невибагливі в харчуванні, їм не потрібен особливий догляд. Зоомагазини заповнені кормами на будь-який смак і колір, так що питання «чим годувати хом'яка?» У вас не виникне. В якості особливого ласощі можете запропонувати своєму вихованцеві трохи проваренного м'яса або великих комах. У період виношування потомства в раціон самки обов'язково включати варене м'ясо!
Догляд за джунгарських хом'яками також не доставить вам клопоту - досить усього лише раз на тиждень чистити клітку, при цьому необхідно ретельно позбавлятися від старих тирси і запасів їжі, які сховав у них джунгаріка. В іншому хом'ячок здатний позалицятися за собою самостійно. Купання тваринного вкрай не рекомендується, оскільки це може викликати різні захворювання і привести до стресу. Якщо вже сильно хочеться «почистити» хом'яка - можна це зробити за допомогою піску.
Розмноження джунгаріков


Процес розмноження протікає, як і у всіх інших хом'яків, однак за один послід самка джунгаріка приносить від двох до п'ятнадцяти дитинчат (деякі джерела вказують вісімнадцять), що дещо більше, ніж у сирійських хом'яків. За рік (у період з березня по вересень) самка здатна приносити від трьох до шести приплодів, так що слід заздалегідь подумати куди дівати «молодняк». Відсаджувати хом'ячків від матері потрібно у віці одного місяця - саме в цьому віці тварини стають повністю самостійними, а деякі особини - ще й статевозрілими. Рекомендується не затягувати з розсаджуванням хом'ячків, так як ми вже згадували раніше - джунгарікі люблять самотність. Сам процес вагітності триває від вісімнадцяти до двадцяти двох днів, причому на цей період (і на наступний місяць) необхідно створити самці особливі умови проживання, так як в стресових ситуаціях самка з легкістю може перебити молодняк і навіть з'їсти потомство. При відборі пари для розмноження дуже важливо переконатися, що обидві особини є джунгарських хом'яками (а не Кемпбелловскімі, наприклад), так як міжвидові схрещування принесе лише нежиттєздатне потомство.

Наостанок зазначимо, що джунгарських хом'якам властива сезонна линька: на зиму шерсть джунгаріка може стати практично білою, лише темна поздовжня смужка на спині залишається незмінною.
Відповідь на питання «скільки живуть джунгарские хом'яки» більш втішний, ніж у випадку з сирійськими, так як при хороших умовах джунгарікі спокійно проживають три роки, нерідко живуть довше.
Категорія: Мої файли | Додав: Юра
Переглядів: 1735 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входа
Реклама
Міні чат
Ми ВКонтакті
Наше опитування
Як Ви попали на сайт?
Всего ответов: 82
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Сьогодні були: