Каталог статей

Головна » Статті » Хом'яки

Годування шиншили
Серед заводчиків шиншил існує думка про те, що вони досить вимогливі в їжі.

Насправді це не зовсім так. Просто шиншили тварини зважаючи на свою інтелектуальної розвиненості вельми індивідуальні. Тобто те, що підходить одній, зовсім не підходить інший. А коли у вас не одна і навіть не дві, а 50 - 100 тварин, то підібрати персональний графік харчування для кожної особини ой як скрутно. Годують їх на фермах спеціально розробленим пресованим кормом, а це не може повністю задовольнити спрагу шиншил в різноманітності, хоча на таких хлібах вони все одно добре себе почувають, живуть довго і чудово розмножуються. Так що я ні в якій мірі не хочу вас відмовляти від професійних кормів, але в домашніх умовах це часом зайве.

По-перше, покупної корм коштує дорого, знайти його на Україну теж не так-то просто. (Якщо ви все ж таки вирішите годувати вихованця подібним чином, постарайтеся придбати корми вітчизняного, краще дніпропетровського виробництва.) По-друге, ви зможете без зусиль підібрати раціон для шиншил трохи поспостерігавши за ними, за тим, що їм найбільше подобається. Хоча не слід забувати і про те, що подобається їм не завжди те, що корисно. Мої шиншили, наприклад, дуже люблять гарбуз, але гарбуз ж викликає у них розлад шлунка. А ось даючи гарбуз разом з рисом цього можна уникнути.

Ще одна шиншиловому біда - довірливість. Шиншила, особливо якщо її утримувати одну, а не в парі, готова з'їсти з рук свого господаря навіть отруту. Так що не перестарайтеся, загодовуючи своїх підопічних солодким або смаженим. Краще дотримуйтеся розроблених фахівцями зернових дієт, додаючи від себе соковиті фрукти, овочі, сир, варене яйце. Можна давати також сухарі і вівсяні пластівці.

Основа ж корму повинна бути постійною і складатися з зерносуміші з обов'язковим додаванням сіна, адже для нормального травлення шиншилам необхідні грубі корми. Давати їх найзручніше в бункерних годівницях або важких мисках, які шиншили не можуть перевернути.


Ось кілька рецептів, розрахованих на добову норму харчування для однієї тварини, які, ймовірно, підійдуть і вашим тваринкам:

Рецепт перший: змішані в рівних пропорціях концентрати, такі як пшениця, ячмінь, овес, висівки (15 - 20) доповнюються 20 - 30 грамами сіна - взимку, і 10 - 15 грамами сіна - влітку. Сіно рекомендується давати тваринам круглий рік, без перерв. Влітку раціон можна доповнювати зеленим кормом: конюшиною, люцерною, кульбабами.

Рецепт другий: сухе, чисте зерно (овес, ячмінь, кукурудзу і пшеницю) рекомендується давати подрібненим в пропорціях 1:1:1:1, по десять грамів кожного сорту, доповнюючи раціон сіном або травою (до 25 грамів), 15 грамами білих сухарів , морквою та іншими соковитими кормами.

Звичайно, не варто вимірювати все з точністю до грама. Може бути, вашим шиншилам потрібно менше їжі або навпаки. Може бути, вони категорично відмовляться їсти моркву або сухарі. У такому випадку спробуйте замінити ці компоненти яблуками і горіхами, наприклад. Іноді давайте тваринам насіння, сухофрукти, родзинки, коників.

Як мінеральну підгодівлю можна використовувати сіль, шматочки мила, крейда. Непогано також доповнювати їжу високопоживні добавками. В якості таких добре підходить сухе молоко чи будь-яке дитяче харчування, проросле зерно. Замість вітамінних препаратів можна давати молоді гілки фруктових дерев, обгризаючи нирки і кору з яких, тварини отримують відсутні їм вітаміни. Особливо важливо не забувати про це в зимовий період. Гілки дуба, верби, сосни також служать як профілактики розлади шлунка і проти ендопаразитів.

Найбільші дискусії в зв'язку з харчуванням шиншил зазвичай викликає питання, пов'язане з водою. Одні джерела стверджують, що поїлка у клітці з шиншилами обов'язкове, інші, - що воду шиншилам можна не давати. Я пропоную компромісний варіант. Так як в природі шиншили не п'ють, то постійна присутність води їм не обов'язково, але для успішного вирощування потомства вагітним і годуючим самкам бажано поїлку все ж ставити.
Категорія: Хом'яки | Додав: Юра (07.06.2013)
Переглядів: 2131 | Теги: годування, догляд, розведення, хвора, кормлення, Шиншила | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входа
Реклама
Міні чат
Ми ВКонтакті
Наше опитування
Як вам сайт?
Всего ответов: 470
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Сьогодні були: