Харчування

Морська свинка, як різновид гризуна, потребує злакової їжі. Можна придбати готовий корм у магазині. Якісне сіно — основний корм морських свинок. Воно повинно бути у них у вільному доступі як взимку, так і влітку. За причини особливої будови травної системи, свинки споживають їжу часто і маленькими порціями.

Сіно сприяє нормалізації роботи травного тракту, окрім того, багато в чому завдяки сіну належним чином сточуються зуби. На другому місці зерновий корм або комбікорм — спеціальні суміші для свинок, що продаються у зоомагазинах і на зооринках. В залежності від виробника він може включати в себе пшеницю, яччмінь, насіння соняшника, зерновий гранулят та вітамінно-смакові добавки. Морським свиинкам не властиво переїдання.

 Слід уважно читати рекомендації по годівлі вказані на упаковках з готовим кормом. Комбікорм потрібно розводити зерновим або готовим гранульованим кормом, слідуючи процентному співвідношенню.

Зазвичай зернові корми дають морським свинкам двічі на день невеликими порціями (одна-дві столові ложки). Вагітних і годуючих самок годують 3-4 рази на добу. Щоб забезпечити морську свинку необхідними вітамінами, треба додавати в її раціон свіжі овочі іфрукти(буряк, огірок, морква та ін.). Попередньо овочі і фрукти необхідно мити. Морських свинок не можна годувати картоплею, цибулею, бобами. Всі види капусти, моркву, огірки, буряк, яблука та банани можна давати. Також морських свинок можна годувати різноманітними травами і зеленню. Але пам'ятайте, що не можна збирати трави біля узбіч доріг та в місцях вигулу собак.


 Проте не слід годувати морськиих свинок великими порціями капусти, це може викликати бродіння, і здуття живота. Не слід давати капусту вагітним морським свинкам. У деяких свинок, навіть мала кількість капусти може викликати здуття живота. Якщо ви будете давати морській свинці терту моркву, то незабаром вам доведеться нести її до ветеринара для підрізання різців. Якщо ви не хочете робити неприємно морській свинці, пам'ятайте, що не можна давати їм терті овочі. Не варто захоплюватися соковитими кормами, це призводить до відростання різців. 

Солодкі фрукти / ягоди (наприклад, грушу) свинкам давати не варто. Влітку свинок годують травою. Взимку, восени — сіно. Так само, удома можна пророщувати овес, пшеницю. Одна з особливостей організму морської свинки в тому, що аскорбінова кислота в ньому не виробляється. Влітку звірята отримують її з соковитими кормами, а в холодну пору року аскорбінову кислоту додають у їжу або воду. Морським свинкам потрібно щодня давати, як мінімум, 5 мг вітаміну С з питною водою. Так як аскорбінова кислота легко вступає в хімічні реакції, розчин необхідно міняти щодня. У середньому, на добу свинка повинна споживати не менше 20 мг вітаміну С

У клітках морських свинок обов'язково повинна бути встановлена поїлка з чистою водою — навіть якщо здається, що тварина не п'є. Якщо в клітці проживає одна свинка, то обсяг поїлки повинен бути 250 мл. Вагітні та годувальниці самки п'ють більше рідини. У напувалку щоденно слід додавати вітамін С. Воду потрібно міняти щодня, адже додавання вітамінів сприяє появі бактерій. 

Морські свинки — травоїдні, тому продукти тваринного походження (в тому числі молоко) їм давати не варто. Дорослі морські свинки не засвоюють лактозу, що може привести до розладу травлення. Не слід так само годувати морських свинок сирим або смаженим м'ясом, вареними овочами, кашами. Не треба забороняти морським свинкам поїдати послід. Вітаміни груп В і К засвоюються у них тільки при повторному проходженні по травному тракту. Таким чином, поїдання посліду необхідно морським свинкам, щоб бути здоровими. 




Форма входа
Реклама
Міні чат
Ми ВКонтакті
Наше опитування
Як вам сайт?
Всего ответов: 470
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Сьогодні були: