Паразити в морських свинок


Блохи

Їх можна помітити неозброєним оком. Своїх бліх у свинок не буває, можуть наскочити тільки чужі - собачі, котячі, людські. Блохи у свинок - рідкісне явище. Якщо блохи Ви виявили бліх, то їх потрібно виводити підходящими для цього засобами, обробляти потрібно всіх тварин, а також територію, адже ці паразити здатні довго вичікувати наступну жертву на різних предметах. Не слід забувати, що засоби проти бліх токсичні, і необхідно використовувати засоби особистої безпеки: гумові рукавички, маску. 

Воші Видно неозброєним оком. Воші можуть бути причиною свербіння, випадання шерсті, розчосів. Розчоси можуть бути покриті кіркою, а шкіра пересушеною та з лупою. Зазвичай вошей можна виявити навколо вух, очей, на голові, шиї і задній частині тулуба. Вони не люблять світла і будуть ховатися в густому хутрі. Воші морських свинок бувають трьох видів. Найбільш поширеною є Gliricola porcelli (1 - 1.5 мм) Це видовжені за формою, світлого кольору (від білуватого до блідо-жовтого) рухливі комахи, які спостерігаються в хутрі тварини ближче до шкіри.

 

 Менш поширена Gyropus ovalis (1 - 1.2 мм) 

Це плоскі на вид комахи овальної за форми, без крилець, вважаються "кусючими вошами" – тому що гризуть шкіру, щоб витягти поживні речовини зі шкіри тварини. Третій різновид вошей, Тrimenopon hispidum Дуже рідкісна, легкі інвазії її проходять непоміченими, сильні - викликають облисіння і шкірочки через сильний розчісування. Зараження вошами зазвичай відбувається через прямий контакт з іншою морською свинкою, через заражену підстилку або предмети, або ж через людей, які перед цим спілкувалися із зараженими тваринами і принесли яйця або вошей на одязі або на собі. Матеріали для підстилки, які не були в контакті з морськими свинками (наприклад, сіно або наповнювач, придбані в магазині), не містять вошей. Ослаблені або молоді тварини важче переносять інвазію вошей.


Волосоїди - видоспецифічні комахи, живуть тільки на свинці, людині та іншим тваринам не передаються. Для лікування від бліх, вошей та власоїдів використовують препарати: Адвантейдж (Advantage), Адвантікс (Advantix), Адвокат спот-он (наносяться на шкіру у недоступному для злизування місці), Фронтлан у вигляді спрію (краще нанести на гумові рукавички та протерти гризуна), Неостомозан для купання тварини та інші.

Кліщі У свинок можуть бути 4 види кліщів: два види хутрових кліщів, вушний кліщ, підшкірний кліщ. 

1.Кліщ Chirodiscoides Caviae, відомий також під назвою "статична воша" - відносно нешкідливий хутровий кліщик. Може викликати невеликий дискомфорт, і не мати ніяких інших симптомів, навіть у випадку великої чисельності. Незважаючи на те, що ці кліщі дуже маленькі (близько 0,5 мм), їх можна побачити неозброєним оком, повзаючими в шерсті. Також можна виявити їхні яйця, що міцно кріпляться на волосинці, зазвичай на задній частині тулуба. Їх можна відчути рукою як намистини на шерстинках.
В основному ці кліщики не викликають ніякого роздратування шкіри у морської свинки, але в деяких випадках можуть бути причиною свербіння. Вважається, що ці кліщі на свинок переходять із сіна. Деякі їх так і називають - сінні кліщі. Вони сірого кольору, тому на світлому хутрі вони здаються темними, а на темному - білими. Деякі заводчики знищують цих кліщиків тільки перед виставками (якщо тварина повинна брати в них участь), тому що вважають, що вживання протипаразитних засобів набагато шкідливіше для свинки, ніж ці нешкідливі кліщики, які все одно можуть знову перейти з сіна.
Кліщ Chirodiscoides Caviae живе тільки на морській свинці, людині та іншим тваринам не передається. 

2.Cheyletiella parasitivorax - хутрові кліщі кролика, живуть на роговому (верхньому) шарі шкіри, не заглиблюються всередину. Ці, досить великі, кліщі (приблизно 0,3 мм, кольором від білого до блідо-жовтого) можуть жити на котах, собаках, кроликах, морських свинках та інших тварин. Вони можуть кусати людей (викликають маленькі червоні сверблячі плями на шкірі), але не жити на них.

В основному ці кліщі живуть на задній частині тулуба. Живляться шкірою шляхом перетравлення невеликих шматочків шкіри виділеними травними ферментами (ензимами) на її поверхню. .Це і є причина, чому ці кліщі викликають надзвичайний дискомфорт і свербіж, випадання шерсті і розчоси з корочками. У людей, після того, як вони побудуть у контакті з хворими тваринами, також можуть з'явитися червоні сверблячі плями на шкірі, викликані цими травними ензимами. За симптомами кліщ Cheyletiella parasitivorax може бути переплутаний з підшкірним кліщем Селлніка. 

 3.Вушний кліщ кролика (Psoroptes cuniculi) може вражати і морських свинок. Морська свинка при цьому чеше голову, трусить нею, а сірка з вуха може бути брудною і мати червонувато-коричневий темний колір. 
У деяких морських свинок був виявлений сухий цукристий ексудат, що могло бути ранньою стадією вушного кліща. У кроликів ці паразити виявляються майже винятково у вухах (особливо в зовнішньому вусі, в середньому і внутрішньому дуже рідко).Ці кліщі, які не заглиблюються всередину шкіри, кусають і перфорують шкіру, викликаючи запалення і шаруватість з тонких, темних і лускатих скоринок. Під цими корочками шкіра без шерсті, волога і запалена. Зрідка захворювання супроводжується бактеріальною інфекцією, яка може поширитися на внутрішньо вухо і мозок, викликаючи кривошию та інші ознаки. "Повний цикл (від яйця до яйця) паразита Psoroptes cuniculi займає приблизно 21 день. Описані три види кліщів живуть на поверхні шкіри та знищуються, переважно, тими ж препаратами, що і блохи та власоїди, тоді як четвертий від кліща є підшкірним і потребує спеціалізованого лікування.

4. Кліщ Селлніка (коростяний або чесоточний) (Trixacarus caviae) Це мікроскопічний кліщ живе під шкірою, прогризаючи у ній тунелі. Сильні ураження цим паразитом можуть поставити під загрозу життя свинки. Смерть може статися через дегідратацію, викликану великими ураженнями шкіри, і тому що тварина відмовляється їсти через біль і загальний дискомфорт. У здоровому тварину кліщ може залишатися неактивним протягом багатьох місяців або років, переростаючи в проблему у вагітних, хворих, або схильних до стресу свинок. Таким чином, окрім можливості, що свинка заразилася недавно, після того, як була в контакті з іншими тваринами, існує також можливість, що вона просто "ховала" тривалий час будь-які можливі симптоми. Ці кліщі викликають сильний біль і нестерпний свербіж у тварини. Можуть спостерігатися випадання шерсті та облисіння, лущення шкіри (нагадує лупу) і рани через сильне розчісування і вигризання .Дотик рукою до уражених частин шкіри може викликати сильний біль і роздратування у свинки. 

Найважчий перебіг хвороби спостерігається у дуже молодих, хворих, старих, а також схильних до стресу тварин, або тих, що живуть в поганих умовах. У здорових тварин хвороба протікає менш важко. Цей різновид кліща дуже важко виявити, навіть взявши на аналіз зішкріб шкіри. Тому часто лікування назначають за зовнішніми симптомами, та коли лікування від інших захворювань не помагає. Кліщ Trixacarus caviae передається в основному при прямому контакті з зараженими тваринами, але яйця можуть бути перенесені мимоволі. Дорослі особини практично не залишають господаря, за винятком випадків сверхчісленності кліщів або смерті тварини. Поза твариною можуть виживати до трьох тижнів. Яйця відкладаються в шкіру і можуть залишатися живими дуже довгий час.

 Кліщі Trixacarus caviae - видоспецифічі комахи, живуть тільки на свинці, людині та іншим тваринам не передаються. Лікування. Ураження кліщем в основному лікується ін'єкціями івермектина (2 або більше разів з інтервалом 7-10 днів, щоб знищіти всі яйця кліщів. Івермектин повинен використовуватися в точних дозах з урахуванням ваги тварини, щоб уникнути небезпечних побічних дій і навіть смерті тварини. Якщо зараження кліщем встановлено, повинні бути проліковані всі свинки одночасно, а зони, де вони живуть, продезінфіковані. Допускають використання івермектину для лікування вагітних свинок, але не застосовують для маленьких тварин вагою менше 340гр. (Переклад статті http://www.guinealynx.info/mites.html) 



Форма входа
Реклама
Міні чат
Ми ВКонтакті
Наше опитування
Як часто ви відвідуєте наш сайт?
Всего ответов: 160
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Сьогодні були: