Розведення

Статева зрілість у морських свинок починає виявлятися вже досить рано.Самки досягають статевої зрілості у віці 7-8 тижнів, самці - дещо пізніше, після закінчення 8-12 тижнів. Незважаючи на те, що вони здатні до розмноження, з'єднувати тварин у пари не слід. 

Злучку в цьому віці проводити ще рано, тому що тварини не досягають повного свого розвитку і тому не запліднюються або дають нежиттєздатне потомство. Розмноження можна почати тоді, коли самочки виповниться 5 місяців, а самця - 6 місяців. Дорослої вважається свинка, що досягла 7-місячного віку, але для одержання приплоду використовують звірків не молодше 10 місяців. 

Статева зрілість у морських свинок залежить від породи, умов годівлі та утримання. Гарне годування і правильне зміст сприяють прискореному розвитку і статевого дозрівання. Рано покриті тварини залишаються на все життя недорозвиненими, дрібними і приносять слабкий, дрібний, погано розвивається приплід. У деяких випадках можлива загибель самки при пологах, внаслідок недостатньо розвинутого тазу. Визначення статі При розпізнанні статі у морських свинок можуть виникнути деякі труднощі, коли ми маєш справу з молодими тваринами. 

Для правильного визначення статі морських свинок необхідно добре знати зовнішні відмінності самок і самців. Самці більші за самок. У молодих тварин статеві відмінності зовні виражені слабо, тому вдаються до безпосереднього огляду статевих органів. Найпростішим способом є огляд ділянці анального отвору. Для цього лівою рукою беремо свинку за передніми кінцівками і повертаємо її черевцем вгору.Долонею правої руки обхоплюємо свинку в області попереку і великим пальцем легко натискаємо на підчеревину (низ живота) якраз над зовнішніми статевими органами. Натиск спочатку повинен бути легким, а потім трохи підсилитися. У самців під великим пальцем можна відчути статевий орган, який, трохи згодом, висовується з крайньої плоті назовні, а у самок - довгаста щілину, спрямована до хвоста.


 У молодих свинок підлогу определяяется зазвичай під час відсадження їх від матері. Підбір пари При розведенні морських свинок велике значення має хороший підбір виробників. Вони повинні бути здоровими, вгодованими, міцними й енергійними, мати гарні якості, що передаються потомству. При підборі пари тварин оцінюють за такими показниками: за конституцією, екстер'єром (статурі), живою вагою, якості вовни, плодючості і продуктивності.Тільки після цього підбирають тварин для спарювання. Основним принципом підбору має бути - "кращих до кращих". 


Молодняк для розведення краще підбирати з літніх окотів від багатоплідних та молочних здорових свинок. Самки повинні бути трохи дрібніше, ніж самці, здорові, вгодовані, в хорошій формі, шерсть у них повинна бути блискуча і з добре вираженим кольором. Тільки такі особини можуть передати нащадкам ознаки породи. Самці ж відбираються дорослі, з шерстю хорошої якості і кольору. Бувають випадки, коли від правильно підібраних виробників з відомою родоводу виходить приплід низької якості. Але через це засмучуватися не варто, тому що стандартні ознаки породи можуть відновитися в наступних пометах. Зважаючи на труднощі одержання гарних примірників рябої різновиди, наприклад, голландської, особливу увагу звертають на розподіл забарвлення у виробників і відповідність її стандарту. 


При розведенні жорсткошерстна морських свинок потрібно звертати увагу на якість волосяного покриву і розташування розеток виходячи з вимог стандарту. Злучати самку більше двох разів на рік не рекомендується або при частих спарювання вона слабшає і дає неякісне потомство, яке погано розвивається і часто гине. Самці також при частому спарюванні виснажуються, і самки нерідко залишаються незаплідненими. Тваринки, відібрані для розведення, повинні відповідати всім вимогам, які пред'являються до виробників. Дуже вгодовані, ожирілі часто бувають безплідними. Таким самців і самок при підготовці до случного періоду протягом тижня за рахунок жирів і вуглеводів зменшують раціон і дають можливість більше бігати. Однак харчування при цьому має бути різноманітним і повноцінним, включати соковиті, багаті вітамінами корму.

 У період злучки потрібно збільшити норму кормів, багатих вітаміном Е (пророслі зерна пшениці, ячменю, вівса і соковита рослинність). Слід також контролювати утримання в кормах та інших вітамінів, перш за все А, В, С і, особливо, D. У самок слід враховувати плодючість і материнські якості. Дуже важливо підібрати многомолочних самок, так як молочні якості передаються у спадок. Не можна залишати самок, що поїдають свою спадщину, а також мають злісний характер. Не можна з'єднувати споріднених по крові тварин. Родинне розведення послаблює життєвість і якість потомства. При моногаміческом зміст і розведення (1 самець + 1 самка) пара може постійно залишатися нерозлучною. Відділення самця від самки не є неминучим, так як батьки, як правило, приязно ставляться до новонароджених. Зрозуміло, для початку варто поспостерігати, чи не веде себе самець агресивно. До більш серйозних конфліктів, пов'язаних із суперництвом за право проводу в стаді, справа може дійти тоді, коли діти чоловічої статі досягнуть зрілості.Наважуючись на те, щоб залишити самця з рештою сім'ї, ви повинні пам'ятати, що протягом декількох годин після пологів у самки буде тічка, і вона може знову завагітніти.

 Морських свинок можна утримувати і розводити по гаремної системі (1 самець + кілька самок). У такому випадку в міру розвитку вагітності самки переносяться в окремі приміщення, щоб раптово стривожене стадо не могло затоптати новонароджених. Кілька матерів можуть виховувати дітей разом тільки на дійсно великої площі. Самки живуть при цьому в гармонії та злагоді, годуючи не тільки своє потомство, а й приплід інших самок. Вся інформація до розділу розведення взята : www.svinki.ru




Форма входа
Реклама
Міні чат
Ми ВКонтакті
Наше опитування
Як часто ви відвідуєте наш сайт?
Всего ответов: 160
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Сьогодні були: