Засади успішного потомства

Годування морських свинок в період підготовки і проведення злучки повинно забезпечувати нормальну підготовку, тварин до розмноження, високу статеву активність самців-виробників, хорошу запліднюваність і плодючість самок.

Треба організувати годування так, щоб до початку злучки самці і самки мали хорошу вгодованість і в той же час не були загодованих. Перегодовування свинок в цей час не менш шкідливий, ніж недокорм. Погано вгодованих самок і самців переводять на поліпшене годування. Ожирілим тваринам зменшують норму кормів. Хворих і виснажених тварин до парування допускати не слід. Такі тварини погано запліднюються і приносять слаборозвинених свинок. 

Злучка Свинки у сприятливих умовах можуть приносити потомство в будь-який час року. На кожного самця відбирають 5-10 однаково розвинутих самок одного різновиду. Їх можна тримати разом з самцем в одній клітці або кожну самку в окремій клітці і під час тічки підсаджувати до самця для запліднення. Після покриття самку відкидають. Через 1-2 години можна знову помістити її в клітку до того ж самця для повторного покриття. У разі посиленого розведення, яке доцільно проводити влітку, при наявності різноманітною, багатою на вітаміни їжі, самку підсаджують до самця на більш тривалий час. 

Якщо у самки не наступає чергова тічка, то це в більшості випадків свідчить про її вагітність. На 3 - 4-му тижні вагітність можна визначити, обережно обмацуючи черевце. Вагітну самку відкидають в індивідуальну пологову клітку. При безперервному утриманні самок з самцями в одній клітці і при вільної злучці можуть бути випадки одночасної лактації та вагітності, що веде до ослаблення організму самки. Самка відчуває статевий потяг лише в період тічки, яка повторюється через кожні 13-20 днів (найчастіше через кожні 15-17 днів). У цей час гирлі родових шляхів, в нормальному стані прикрите плівою із сполучної тканини, відкривається. Тічка триває близько двох днів, але період сприяння запліднення - тільки від кількох до 10-12 годин. 

У цей час самка готова допустити до себе партнера і приймає по відношенню до нього характерну позу - встає нерухомо, злегка розставивши лапи і піднявши зад. Самець, зустрічаючись кожного разу з особиною протилежної статі, виявляє до неї інтерес, який посилюється, коли у самки тічка і вона позитивно реагує на залицяння. Свинка здатна до повторного запліднення протягом декількох годин після пологів. У неї настає так звана післяродова тічка. Якщо ми допустимо до неї самця, самка, ймовірно, завагітніє. Молода мати, що годує своє потомство, буде чекати наступних дітей. Протягом року свинка може зробити на світло дитинчат 3-4 рази, народжуючи щоразу від 1 до 5 малюків. Догляд за вагітними самками Майбутній матері повинен бути гарантований спокій. 

Якщо до її оселі немає будиночка, потрібно неодмінно підготувати укриття, в якому вона могла б народити. Самка в середині і в кінці терміну вагітності не може перебувати в приміщенні з площею менше 1200-1500 см2. Не можна її також брати на руки, щоб не трапився викидень. Годування вагітних самок Самка в період вагітності повинна одержувати їжу, багату вітамінами і білком.Для початку порцію їжі слід збільшити на одну третину. У другій половині терміну вагітності майбутня мати повинна отримувати їжі в два рази більше, ніж зазвичай. Їй неодмінно повинен бути відкритий доступ до рідин. Частина клітини потрібно затінити і поставити поїлку з водою або молоком і водою. За кілька днів до окоту у самок підвищується спрага, тому воду в поїлки слід міняти частіше, температура її повинна бути 18-20 ° С. Корисно в цей період давати самці молоко. Під час вагітності і вигодовування потомства самок дають рясні корми, що містять всі вітаміни, - люцерну, конюшину, морква, буряк, пророщені зерна пшениці, вівса; для пиття - томатний сік або настій шипшини. Морських свинок рекомендується годувати 2 рази на день: вранці і ввечері.Вагітних самок - 3-4 рази. 

 

 Час вагітності та розвиток дитинчат Вагітність у морських свинок триває 60-68, в середньому 64 діб і залежить від величини посліду; при нечисленному посліді (1-2 дитинчати) вона може тривати до 72 діб. Через 18 днів, обмацуючи живіт самки, можна розпізнати, що вона чекає потомство, а за кілька днів до пологів руху плоду стають помітними. Починаючи з 20-25 дня при обстеженні нижньої частини живота самки (робити це потрібно обережно) можна промацати плід, що розвивається. 

У другій половині терміну вагітності ріст плода є найбільш інтенсивним, і майбутня мати в буквальному сенсі товстішає на очах. Її організм у цей період дуже сильно навантажений. У цей час зі свинкою потрібно звертатися особливо дбайливо: як можна рідше оглядати гніздовий будиночок і чистити клітку, переміщати її з місця на місце і тому подібне, оскільки зайве занепокоєння, неакуратне поводження з твариною можуть призвести до викидня. Однак за кілька днів до пологів клітку ретельно очищають, дезінфікують і кладуть в гніздовий будиночок свіжу підстилку з дрібного запашного сіна. У разі передчасних пологів потрібно проводити бактеріологічне дослідження, щоб виявити причину викидня, який може бути викликаний і захворюванням морської свинки - бруцельозом (інфекційний аборт).




Форма входа
Реклама
Міні чат
Ми ВКонтакті
Наше опитування
Як вам новий дизайн?
Всего ответов: 161
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Сьогодні були: