Народження малят

Пологи. Самі пологи тривають недовго, і простежити за ними важко. До моменту появи на світ дитинчат, самка-мати будує гніздо. Малюки народжуються вночі, в прихованому місці, найчастіше через 3-4 хвилини кожен (хоча трапляються навіть годинні перерви). Маленькі свинки народжуються оповитими в оболонку плоду, яку прогризає і з'їдає мати. Пожирає вона і плаценту. 

У випадку, якщо самочка не усуне оболонку, її потрібно обов'язково прорвати, щоб новонароджений не задихнувся. Як і кролики, недоношена плід свинки нерідко поїдають, але зазвичай люто "мучить" новонародженого мати просто його звільняє від родового мішка і облизує. Малюка при цьому слід витерти рушником і віддати матері. 

Сосунка, в якого виникають проблеми з появою на світ, можна спробувати витягти, масажуючи тіло матері в напрямку гирла родових шляхів. Молоді свинки Зважаючи на досить тривалого терміну вагітності ступінь розвитку новонароджених у морських свинок вище, ніж у мишей, щурів або хом'ячків. У посліді народжується від 1 до 5 свинок. Перші пологи  проводить на світ зазвичай одного дитинчати. 


Новонароджені важать від 50 до 100 г кожен, залежно від величини посліду. Послід, таким чином, може досягати ваги, що становить чи не половину ваги тіла матері. Маленькі свинки з'являються на світ з волосяним покривом, з зубами, з відкритими очима. Через кілька десятків хвилин після народження вони вільно пересуваються. Виглядають вони як дорослі тварини в мініатюрі. Однак нам необхідно пам'ятати, що малюки ніжніше і делікатніше зрілих свинок, і тому температура в приміщенні, де вони знаходяться, не повинна опускатися нижче 18 ° С. Здорова свинка дбайливо доглядає за потомством, а молока з її 2-х сосків вистачає на будь-яку кількість дитинчат. Протягом майже всього місяця самка годує дитинчат своїм молоком. Вміст жиру в ньому становить 45%. 

У зв'язку з тим, що самка має тільки два соска, дитинчата годуються молоком матері по черзі. Не слід передчасно позбавляти молодих особин материнського молока, тому що ніякі корма не замінять його поживну цінність. У порівнянні з іншими ссавцями у новонароджених морських свинок досить добре розвинені нервова система і терморегуляція. На 2-й день після народження вага дитинчати збільшується на 1 г, на 5-й - на 25-28 г, на 12-й день - подвоюється. Починаючи з 3-4 дня життя крім молока матері молодняк починає поїдати загальний корм. За перші два місяці життя вони набирають у вазі по 3-4 г на добу. Потім приріст маси сповільнюється. В кінці 6-го місяця життя молода особина важить 550-600 г. Вага дорослої самочки повинен становити 500-700 г, а самця - 900-1200 м.

 У перші дні малюків не рекомендують брати в руки, хоча не знаю випадку, щоб свинка не прийняла свіненка назад через те, що від нього пахне "людським духом". Але помити руки, перед тим як брати малюків, буде не зайвим. Молодняк у віці близько місяця відкидають в окрему клітку по 8-10 особин.Молодих самців і самок містять в окремих клітинах до настання оптимального для спаровування віку. Догляд за осиротілими малюками При відсутності інфекційних захворювань морських свинок можна підсаджувати до самок, які мають невелику кількість дитинчат, молодняк такого ж віку з гнізд з великим приплодом.

 Пересаджуваної  "підкидька" потрібно попередньо позначити, наприклад, вушної міткою або яким-небудь іншим чином, а шерсть злегка протерти камфорним маслом або старими тирсою, взятими з клітки майбутньої прийомної матері, щоб самка охочіше прийняла його в свою сім'ю. Зрідка з-за хвороби (наприклад, мастит) свинка не вигодовує своє потомство. У цьому випадку свиня можна підкласти інший годує свинці або взяти турботу про осиротілих новонароджених на себе. 

Їм слід давати сіно, зелений корм, салат, нашатковану капусту і пластівці зернових культур. Протягом, щонайменше, тижня підгодовуємо малюків молоком або дитячою молочною сумішшю, краще за все для грудних дітей, за допомогою піпетки по 0,5-1 см3 за один раз через кожні 2-3 години. Новонароджених потрібно стимулювати до того, щоб вони мочилися і випорожнюватися. Зазвичай цим займається мати, вилизуючи область навколо заднього проходу і черевце. Опікун зобов'язаний після годування масажувати ці місця ватним тампоном, змоченим попередньо в рослинному (оливковій) олії.




Форма входа
Реклама
Міні чат
Ми ВКонтакті
Наше опитування
Як Ви попали на сайт?
Всего ответов: 82
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Сьогодні були: