Каталог статей

Головна » Статті » Хом'яки

Догляд за шиншилою
Отже, якщо ви вирішили, що вам потрібна шиншила, це чарівне домашня тварина. Ви хочете її придбати, але не знаєте, що ще вам знадобиться. На першому етапі вам потрібні:
1. Клітка простора з поличками або хоча б однією поличкою, так як шиншили полюбляють сидіти на якомусь підвищенні і також стрибати по полицях - все-таки вони гірські звірятка.

Розмір клітини повинен бути не менше ніж 60см шириною, 40-50см глибиною і від 60 см заввишки, інакше менший простір клітини буде пригнічувати звірка.
2. Купалка для пісочних ванн. Для цього можна використовувати тераріум або акваріум об'ємом не менше 6 літрів, щоб звірку було комфортно купатися і пісок не розбризкувався через краї. Якщо ж ви будете використовувати купалку з боковим входом, то пісок він швидко висипле через бічний отвір і вся клітина буде в піску, і піску не напасеться, а пісок повинен бути спеціальний і він недешевий.
3. Пісок для купання шиншил. Якщо ви будете купувати шиншилу в нашому клубі, тоді у нас ви зможете придбати пісок з протизапальним ефектом якого вистачить вам одного кілограма на 6 місяців.
4. Корм для шиншил. У нас ви також зможете придбати корм яким ми годуємо своє поголів'я вже довгий час так як склад корму має бути спеціальний, щоб не нашкодити здоров'ю звірка і не посадити йому печінку. Є корм для молодих шиншил (до 8 місяців). До цього віку у шиншил формується шлунково-кишковий тракт. Далі йде корм вже для дорослих шиншил, в який входять вже більш різноманітні компоненти та ласощі, і розрахований добовий раціон звірка, щоб не нашкодити його здоров'ю, і звірятко отримує всі необхідні вітаміни і мікроелементи. Корм йде в розфасовках по 2 кілограми. Цього вистачить одному звірку на 5-6 місяців.
5. Будиночок, який ставиться в клітку. Є клітини, які вже оснащені будиночками. У будиночок шиншила ховається, в основному, поки звикає до нових господарів або коли в будинок приходять сторонні люди. Також замість будиночка можна використовувати гамак або підвісну трубу, де вони люблять спати як в люльці або гойдатися.
6. Поїлка. Поїлка повинна бути навісна, кулькова, спеціальна для гризунів яка кріпиться зовні клітини сосочком звернена всередину клітини. Кріпиться поїлка так, щоб сосочок розташовувався на 10-12 см вище дна клітини, або над полицею. Але ні в якому разі не ставте миску з водою, тому що вода відразу ж забрудниться, а звірятко намочить своє хутро.
7. Годівниця. Годівниця може бути навісна. Вона кріпиться до клітки. Можна поставити важку керамічну годівницю на дно клітки, щоб тваринка не зміг її перевернути.
8. Мінеральний камінь для сточування зубів і отримання кальцію, краще виробництва Німеччини.
9. Мінеральний камінь соляної, який звірята лижуть, отримуючи мінеральні солі, тоді коли їм це необхідно.
10. Підстилка в клітку - це можуть бути тирса або деревний наповнювач для гризунів з хвойних порід дерева, тільки без мінеральних добавок.

ВИ ПРИВЕЗЛИ шиншилу ДОДОМУ:
1. Встановили клітку. Клітку можна можна ставити як на підлозі, так і на столі або на тумбочці в будь-якому зручному для вас місці, але все ж щоб прямого сонця на нього не падало. Багато хто запитує чи можна ставити клітку поруч з батареєю - можна, але не впритул, Поруч зі шторами ставити не радимо, так як штори і різні ганчірочки, які опиняться поруч з кліткою тут же будуть затягнуті в клітку. Не слід звірка поміщати в тихе місце, краще все ж поставити у вітальню, де стоїть телевізор і збирається вся родина, тому що вони теж дуже люблять дивитися телевізор, і навіть якщо ви його не зможете випускати з клітки - йому не буде самотньо і нудно.
2. У клітку на дно насипали тирсу або наповнювач. Можна також на дно клітки постелити небудь килимок, а в кут клітки поставити лоточок з наповнювачем і привчити його до туалету.
3. У купалку насипали пісок так, щоб дно купалки прікрилость піском на 0,5 см це приблизно 1/3 від кілограма.
4. Поставили годівницю і насипали корм не більше 1 столової ложки. Корм не доповідати поки звірятко все не з'їсть. Порція корму кладеться один раз на добу, в один і той же час краще на ніч після прогулянки. Якщо звір не доїв корм до кінця, значить наступного разу кладете менше, якщо він підчистив годівницю завчасно, значить наступна порція повинна бути трохи більше.
5. Наповнили поїлку кип'яченою холодною водою. 70-100мл вистачить на 2-3 дні.
6. Пустили звірка в клітку і не чіпати його протягом 3-4 діб. Дайте можливість звірку освоїтися і звикнути до нового помешкання і новим запахів. Сидячи в клітці він відчуває себе захищеним і може спокійно оцінювати свої нові умови, і вивчити обстановку в якій йому доведеться жити. Він також вивчає характер кожного члена сім'ї і ставлення до себе, щоб знати як надалі поводитися, кого побоюватися, а у кого можна і на голові посидіти. Адже не дарма шиншил називають "телепатами".
Якщо ж ви раніше часу випустіть звірка з клітки або будете в перший же день тискати звірка в руках, то він отримає подвійний стрес і надалі може довго відходити від початкового шоку і адаптація протривати набагато довше.
7. На четвертий день відкриваємо клітку і підставляємо долоньки біля виходу з клітки, і вимовляємо "виходь гуляти". Всі слова він запам'ятовує, і надалі буде розуміти і реагувати. Якщо тваринка не виходить, проявіть терпіння і почекайте - він поступово підійде до рук і буде їх обнюхувати, намагатися ставити на них свої лапки, знову тікати вглиб клітини і знову підходити до ваших рук. Головне не робіть різких рухів, звірятко повинен довіритися вам. Якщо звір почне покусувати ваші пальці, це означає, він хоче щоб ви прибрали руки і дали йому можливість вийти самостійно. Спочатку це може так і відбуватися. Нічого! Дайте йому цю можливість в перші дні. Поступово він все одно буде встрибувати на руки, якщо ви будете проробляти це кожен день в один і той же час і не нав'язливо.
Коли він вийде перший раз з клітки він почне обстежити приміщення, в якому він буде здійснювати прогулянки, починаючи з схронів. Не лякайтеся, якщо він залізе під диван або за шафу. Він все одно вийде звідти, якщо ви його не будете самі намагатися відразу ж дістати, почекайте хвилин 20, він побачить, що вам байдуже, і продовжить обстеження. Звірку треба встановити певний час для прогулянок, тоді він сам буде заходити в клітку в одне і теж час. Для цього корм в годівницю треба насипати після прогулянки і обов'язково повідомити звірку: "Іди їсти і спати".
8. Поїлку наповнювати тільки кип'яченою водою кімнатної температури. Міняти воду можна 1 раз на 2-3 дні, щоб вода не зацвітала. І обов'язково промивати поїлку розчином харчової соди.
9. Підстилка або туалет в клітці змінюється 1 раз на тиждень.
10.Тщательно мити клітку треба 1 раз на місяць, для цього застосовується будь-який засіб для туалету, наприклад "туалетний каченя" Обробляється піддон та решітки клітки, потім ретельно, за допомогою душу промивається спочатку гарячою потім холодною водою. Будиночок і полки також обробляються.
11.Песок для купання проходять крізь сито один раз на тиждень. Якщо ви будете використовувати пісок з протизапальним ефектом, то міняти пісок у купалки на нову порцію вам доведеться всього один раз на два місяці. Якщо ж використовується простий пісок без протизапального кошти тоді міняти його треба на нову порцію 1 раз на два тижні, інакше він стає сприятливим середовищем для розвитку і розмноження волосяного кліща, та інших мікроорганізмів які згодом можуть перебратися на хутро шиншили і навіть в шкіру і тоді почне псується як зовнішній вигляд шиншили, і також може початися дерматит.

ЯК шиншилу можна привчити до туалету:
1) На дно клітки за розміром дна склі килимок з ковроліну з коротким жорстким ворсом.
2) У кут клітки ставиться туалет для гризунів кутовий, або можна використовувати будь-який лоток з краями, висотою 5см.
3) У лоток насипається деревне гранульований наповнювач так, щоб дно лотка було повністю закрито наповнювачем.
4) Далі кал, який звір розкидає по всій клітці періодично збирати в туалет, щоб він це спостерігав. А коли ви помітите, що він сходив у туалет самостійно, обов'язково похваліть його за це словами захоплення: "Ах! Який ти молодець! Ах ти розумниця!" Кілька разів так його похваліть, тоді він буде повторювати ці дії для того щоб ви знову звернули на нього увагу, і поступово він буде ходити тільки в туалет.
У цьому випадку туалет будете міняти раз на 3-4 дні.
Категорія: Хом'яки | Додав: Юра (07.06.2013)
Переглядів: 1293 | Теги: Шиншила, уход, годування, розведення, догляд | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входа
Реклама
Міні чат
Ми ВКонтакті
Наше опитування
Як вам сайт?
Всего ответов: 470
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Сьогодні були: