Чому морську свинку назвали морською?

Сама назва "морська свинка", або як її ще називають гвінейської (guinea pig), не має точного походження. "Guinea" могла б бути корупцією Гвіани в Південній Америці, або може ставитися до Гвінеї в Західній Африці, де морська свинка, можливо, пройшла свій шлях через море до Європи разом з торгівлею рабами. Чи це назва, можливо, відноситься до золотій монеті, відомої як Гвінея, яка, як часто говорять, була ціною заплаченої за дружнього гризуна, який пищить як свиня.

У Англії - Indian little pig - маленька індійська свинка, restles cavy - неспокійна (рухлива) свинка, Gvinea pig - гвінейська свинка, domestic cavy - домашня свинка. Індіанці називають свинку ім'ям, яке для європейці чується як "cavy". Іспанці, що живуть в Америці, назвали цього звірка іспанським ім'ям кролика, між тим як інші колоністи продовжували завзято називати його маленькій свинкою, ця назва і було привезено до Європи разом з твариною. 

До появи європейців в Америці свинка служила їжею тубільцям. Всі іспанські письменники того часу згадують про неї, як про маленького кролика. Може здатися дивним, що це дика тварина називається гвінейської свинкою, хоча вона не належить до породи свиней і не є уродженцем Гвінеї. Це, ймовірно, пояснюється тим, яким шляхом європейці дізналися про існування свинки. Коли іспанці проникли в Перу, вони побачили виставлене на продаж маленька тварина, дуже схоже на молочного порося. З іншого боку, древні письменники називали Америку Індією. 

Ось чому вони назвали цього маленького звірка porco da India, porceHa da India, індійської свинкою. Назва гвінейська свинка, здається, англійського походження, і М. Кумберленд говорить, що, ймовірно, воно походить від того, що англійці мали більше торговельних відносин з берегами Гвінеї, ніж з Південною Америкою, і тому звикли дивитися на Гвінею, як на частина Індії. Подібність свинки з домашньою свинею відбувалося, головним чином, від способу приготування її в їжу тубільцями; вони її обдавали окропом, щоб очистити від шерсті, як це робилося, щоб зняти щетину зі свині.

 У Франції морська свинка має назву cochon d'lnde - індійська свинка - або cobaye, в Іспанії вона Cochinillo das India - індійська свинка, в Італії porcella da India, або porchita da India - індійська свинка, в Португалії - Porgumho da India - індійська свинка , у Бельгії - cochon des montagnes - гірська свинка, в Голландії - Indiaamsoh varken - індійська свинка, у Німеччині - Meerschweinchen - морська свинка.
Форма входа
Реклама
Міні чат
Ми ВКонтакті
Наше опитування
Як Ви попали на сайт?
Всего ответов: 82
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Сьогодні були: