Хом'яки - цілком самостійні і дуже охайні тварини, однак, враховуючи територіальну обмеженість їх оселі, необхідно дотримуватися нескладних правил по догляду за хом'яками, адже якими б вони милими не були, хом'яки це все ж не іграшки, а живі істоти, з усіма потребами. Нижче представлені основні правила та рекомендації, які допоможуть вам забезпечити щасливе існування вашому вихованцеві!
Правило самотності
Перше і найголовніше правило, без якого неможливе нормальне існування хом'яка і яким часто нехтують початківці заводчики хом'яків - це те, що хом'яки це одиночні тварини, тому комфортно себе почувати в своєму житлі вони будуть тільки на самоті! Кожна особина повинна проживати окремо, в окремій клітці. Нехтування цим правилом призводить до сумних наслідків: хом'яки НЕ миряться, перебувають у постійному стресі, хворіють, а згодом - загризають один одного. Крім цього, спільне утримання різностатевих особин призведе до ранньої вагітності і хворому, нежиттєздатних потомству через спорідненого схрещування. Виняток становлять тільки хом'яки Роборовского, які нормально уживаються разом і можуть жити як попарно, так і цілими сім'ями, та й темпи розмноження у них значно нижче, ніж у інших видів.
Правило денного сну
Наступне правило, якого також необхідно дотримуватися полягає в тому, що не варто чіпати хом'ячків днем. Необхідно раз і назавжди засвоїти, що хом'яки - це нічні тварини, і як би ви не старалися, перевести їх на денний режим у вас не вийде. Всі спроби призведуть до недосипання хом'яка, сонливості і млявості в період вечірньої активності, зайвої нервозності звірка. Крім цього, хом'як, це хоч і маленький, але звір! А розлючений звір зазвичай кусається. Засвоївши ці два правила, ви забезпечите своєму вихованцеві спокійну і здорове життя, а зробити її ще й комфортабельною і приємною вам допоможуть нижченаведені поради, які також бажані до прочитання!
Вибір клітини
Для нормального, комфортного існування одному хом'яку потрібна клітка мінімум 50 х 30 сантиметрів, ідеальною вважається клітка, довжина якої дорівнює метру. Причому це значно важливіше, ніж кількість рівнів - поверхів. Дуже бажано, щоб прути клітки мали горизонтальне розташування, так хом'як навіть без додаткових аксесуарів завжди знайде собі розвагу і буде постійно підніматися по стінці клітини як по сходах, що буде постійно тримати його в тонусі.
Додаткові аксесуари
Для регулярних занять спортом хом'яку необхідно бігове колесо. Дуже важливо, щоб поверхня його була суцільною, а не ребристою, інакше хом'ячок запросто може зламати собі лапку. Що стосується розмірів колеса, то чітких рекомендацій на цей рахунок немає. Прийнято вважати, що чим більше колесо - тим краще. На рахунок годівниць думки також розділилися, хтось вважає, що вони обов'язкові, причому для кожного типу їжі необхідна окрема посуд, хтось же стверджує що їх наявність не обов'язково. Тут все залежить від того, чим годувати хом'ячка. Якщо ви віддаєте перевагу сухим кормовим сумішам, продаваним в зоомагазинах, то наявність годівниці не обов'язково, адже хом'ячок із задоволенням полазити в тирсі у пошуках їжі. Бажано розташувати в клітці крейдяний камінь, який забезпечить організм тварини необхідною кількістю мінералів, а також послужить відмінним об'єктом для сточування зубів (особливо важливо це для джунгаріков). В якості підстилки рекомендується використовувати тирсу або ж наповнювач з кукурудзи, а для будівлі хом'ячком гнізда додайте трохи сіна або ж паперових серветок. Газети використовувати строго-забороняється, так як наявність у них друкарської фарби може завдати непоправної шкоди здоров'ю вашого вихованця. Крім цього, не давайте своєму улюбленцю вату, навіть ту, яка нібито для них призначена і продається в зоомагазинах - граючись з нею, хом'як запросто може заплутатися у волокнах, а це призведе до порушення кровообігу, що в свою чергу може призвести навіть до відмирання кінцівки ! Розміщення клітини
Від того, як ви розмістите клітку зі своїм улюбленцем, також багато залежить. Якщо у вашій оселі присутні інші тварини, то важливо убезпечити від них хом'яка. Прямі сонячні промені також не повинні потрапляти на клітину, нарівні з протягами і теплом від різного роду обігрівальних приладів. Однак не варто перекривати надходження свіжого повітря, місце для установки клітини повинно бути добре вентильованим. Враховуйте, що хом'яки дуже допитливі, і будь-який сторонній предмет, що знаходиться в зоні доступу може з легкістю бути затягнутий всередину клітини, будь то фіранка або кімнатну рослину. Нічний спосіб життя тварини також вносить певні корективи у вибір місця для клітини, так, не рекомендуємо встановлювати клітку в спальні, так як виспатися не вийде - за день хом'ячок відновлює достатньо енергії, щоб пробігти вночі до семи кілометрів. По клітці.
Догляд за кліткою і тваринам
Ванні процедури, тобто купання хом'яка у воді - протипоказано, звірятко легко може застудитися. Є спеціальний пісок для шиншил, насипте його в пластикову або скляну ванночку і встановіть її в клітку і цього буде цілком достатньо, якщо звичайно не забувати цей пісок регулярно міняти. Вигулювання хом'ячка за межами клітини також не рекомендується, особливо це стосується вуличних прогулянок, оскільки окрім того, що звір може загубитися, він також може заразитися чим завгодно, простудиться або ж отруїтися зіпсованими продуктами. Якщо ж вам дуже хочеться вигулювати свого звірка - обладнайте для цих цілей спеціальний павільйон з іграшками або ж купіть спеціальний кулю для прогулянок. Що стосується клітини, то чистити її рекомендується не рідше разу на тиждень, часом можна робити це рідше, очищаючи лише той куточок, який хом'як облюбує для походів в туалет. Повністю вимивати щоразу клітку не варто, хом'яки не люблять, коли їх рідний запах повністю зникає. На цьому все, бажаємо, щоб ваш хом'ячок жив довго і щасливо, не хворів і приносив вам море щастя і радості!
|