Сирійський хом'як, відомий також в народі як золотистий хом'як (завдяки своєму яскравому природному золотистому забарвленню), є найбільш яскравим представником роду середніх хом'яків. Завдяки тому, що сирійські хом'яки в природному середовищі зустрічаються досить рідко, вперше виявлені вони були тільки на початку двадцятого століття. Ареал проживання - Середня і Південна Азія, завдяки наявності в цих регіонах безлічі інших представників гризунів - особливою популярністю не користувався і використовувався як лабораторних тварин і лише останнім часом став популярним домашнім вихованцем. Ареал проживання
Мешкають хом'яки сирійські, як правило, в нірках невеликої глибини, які служать їм відмінним укриттям від хижаків у світлий час доби. На пошуки їжі сирійські хом'яки вибираються пізнім вечором-вночі. Основний раціон звірків складається з рослинної і білкової їжі: перевага віддається дрібним комахам, зерну і різної зелені.
Ще з дитинства ми знаємо, що відмінною рисою хом'яків є характерні защічні мішечки: у них звірки зберігають і переносять їстівні припаси, а також матеріали для облаштування гнізда. Не став у цьому плані винятком і хом'як сірійський. Як вже вказувалося, даний тип хом'яків відноситься до роду середніх, тому виростають дорослі особини до двадцяти сантиметрів, при цьому маса тіла може досягати двохсот грамів. Що характерно - такими великими, як правило, виростають самки, самці значно менше. Іншою відмінною рисою самок даного виду є найбільш короткий з усіх ссавців тварин період вагітності, що становить усього шістнадцять діб. Тривалість життя Однак живуть сирійські хом'яки також не дуже довго - середня тривалість життя особини в неволі дорівнює двом року, рідко коли вони доживають до трьох років. Як виняток, звичайно, відзначався випадок, коли сирійський хом'ячок золотистого забарвлення прожив майже сім років, проте це велика рідкість.
Сирійський хом'як - дуже рухливий вихованець, любить побігати в спеціальному колесі для хом'яків. За добу він здатний пробігти до семи кілометрів, а враховуючи, що вдень сирійські хом'яки малорухливі, роблять вони це вночі, так що радимо врахувати цей факт при виборі місця розташування клітини.
Характерною рисою даної породи є коротка мордочка і круглі оченята. Напівкруглі вуха невеликого розміру, а малесенький хвостик взагалі ледь помітний на тлі коротких лапок під густим шаром вовни. На передніх лапках розташовано по чотири повноцінних пальця, п'ятий - недорозвинений. Однак це не заважає хом'яку з легкістю справлятися з такими завданнями, як захоплення та утримання корми під час їжі. На задніх лапках розташовано по п'ять повноцінних пальців, завдяки чому, сирійський хом'ячок з легкістю утримує свою вагу, повиснувши на лише задніх лапках. Унікальний генетичний код проявляється у величезній кількості варіацій забарвлень і комбінуванні різних типів вовни і малюнками. Така складна генетика сирійських хом'ячків вимагає від заводчиків спеціальних знань, однак результатів домогтися можна просто приголомшливих! Догляд та утримання
При правильному догляді і вихованні сирійські хом'яки здатні подарувати море радості і щастя своїм господарям, люблять їх як діти, так і дорослі. Завдяки своїм інтелектуальним здібностям хом'як сірійський легко піддається тренуванню та навчанню. Сирійський хом'як - дуже охайна тварина, він постійно стежить за чистотою свого тіла і порядку в житло, тому він менше за інших побратимів страждає від захворювань і при правильному догляді і харчуванні володіє відмінним здоров'ям!
При вмісті сирійського хом'яка слід враховувати деякі властиві даному роду особливості. Найбільш важливою з них є самотній спосіб життя сирійських хом'яків. Самотність їм анітрохи не шкодить, навпаки - на самоті вони відчувають себе набагато краще, ніж у зграї, воліючи лише короткі зустрічі в шлюбний період. Найбільше щастя сирійські хом'яки відчувають саме на самоті, коли ніхто не зазіхає на їх територію, тому настійно рекомендуємо утримувати тварин в роздільних клітинах. Поради щодо вибору
Зважившись завести собі сирійського хом'ячка, врахуйте деякі фактори, які допоможуть вам вибрати здорову особину. Здоровий хом'ячок повинен виглядати як на картинці: чистим і доглянутим, з густою і блискучою шерстю і чистими очима. Активність і цікавість - ще одна ознака хорошого, здорового хом'яка. При виборі тварини перевагу варто віддавати особинам у віці від одного до трьох місяців, саме в цей період тварина найлегше зможе адаптуватися до нових умов життя, звикнути до нового власника. Трохи по-іншому йдуть справи при виборі дорослого хом'ячка. Визначити приручений чи звірятко досить просто: необхідно повільно піднести до нього руку і також повільно спробувати взяти хом'ячка на руки. Приручений вихованець без проблем дозволить вам це зробити, в той час як неприручений звір може злякатися і заверещав. Однак, при належному терпінні і любові і таких особин можна «перевиховати», зробити це зможе навіть дитина!
|